Kız mı Erkek mi Partisi

Kız mı erkek mi partisi

Annelerin gözdesi baby shower partilerine yeni alternatif geldi! Kız mı erkek mi partisi ile bebeğinizin cinsiyetini eğlenceli bir kutlama ile duyurabilir ya da eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz.

Yurt dışında yayılmasının hemen ardından Türk anneleri tarafından da çabucak benimsenen baby shower partilerinin eğlencesi damaklarda kalmış olacak ki kız mı erkek mi partisi yeni bir alternatif olarak hayatlarımıza girdi!

Doğum odası ikramlıklar yazımıza göz atmayı unutmayın.

Kız mı erkek mi partisi, hamileliğin genellikle 4. – 5. aylarında bebeğin cinsiyetini göstermesinin ardından gerçekleştirilen eğlence dolu organizasyonlardır. Kız mı erkek mi partisi sırasında bebeğin cinsiyeti sadece davetlilere değil, anne ve baba adayına da o anda sürpriz bir şekilde duyurulur. Nasıl mı? İşte detayları…

Doktor kontrolleri sırasında bebeğin cinsiyeti ortaya çıktığında doktordan bunu söylememesi, bunun yerine bebeğin cinsiyetini verilen kağıda yazarak zarfa koyması istenir. En zor kısım da burada başlar. Organizasyon gerçekleşene kadar anne ve baba adayından bu zarfa bakmamaları istenir ve zarfın organizasyon şirketine ya da kız mı erkek mi partisi organizasyonuna yardımcı olacak akraba ya da arkadaşa teslim edilmesi beklenir.

Kız mı erkek mi partisi
Kız mı erkek mi partisi

Kutu açılıyor…

Anne adayı seçeceği kıyafetlerde özellikle hem pembe hem de mavi renkli detaylar bulundurabilir. Kız mı erkek mi partisinde kullanılacak objeler ya da ikram edilecek yiyecek ve içecekler ile birlikte dekoratif ürünlerde hem pembe hem mavi renkler birlikte kullanılır. Gelen davetlilerden tahminleri istenir ve bebeğin cinsiyeti tahminleri doğrultusunda kız bebek tarafı ve erkek bebek tarafı oluşturulur. Eğlence dolu dakikaların ardından eğer bir organizasyon şirketi ile anlaşıldıysa, içinde bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi konfetilerin bulunduğu bir balon tavana asılır. Anne ve baba adayı tarafından da bu balonun patlatılması istenir.

Kız mı erkek mi partisi
Kız mı erkek mi partisi

Partinin gerçekleştirileceği mekanın uygun olması durumunda projeksiyon ile duvara ya da perdeye bir slide show yansıtılabilir. Hazırlanan bu slide show ile bebeğin cinsiyeti geri sayım eşliğinde öğrenilebilir. Eğlencenin en masrafsız ve kolay yöntemi ise içi balon dolu bir kutu hazırlanmasıdır. Süslenen büyük bir karton kolinin içerisine bebeğin cinsiyeti doğrultusunda konulan pembe ya da mavi balonlar dışarı fırlar ya da uçurulur.

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Sizce de öyle değil mi?

Open chat