Damat Yaka Çiçeği

Gelin ve damadın yakalayacağı en güzel uyum düğünlerde yaka çiçekleri ile sağlanır ve damat yaka çiçeği bulmak tabi ki geline kalır 🙂

Damat yaka çiçeği neden takılır?

Damat yaka çiçeği geçmiş yüzyıllarda savaşa giden erkeklerin eşleri tarafından toplanan çiçekleri yakalarına takmaları sonucu süregelen ve sonsuz sevgiyi temsil ettiğini düşündükleri bu çiçeklerin onları koruyacaklarını inandıkları bir gelenektir. 17. Yüzyıl Fransa’sında ise yaka çiçeği tüm davetli erkekler tarafından takılır ve kötü şansı düğün evinden uzak tuttuğuna inanılırdı.

Hangi damatlıkla hangi damat yaka çiçeği takılır?

Damat yaka çiçeği aslında damatlık ile değil gelin ve gelin çiçeği ile uyumlu olması gereken bir detaydır 🙂 sadece şunu bilmelisiniz ki damat yaka çiçeğinin asıl doğru kullanımı kravat iledir. Doğru damat yaka çiçeği tercihi için en basit yol gelin buketinden küçük bir numune gösterilerek aynısının çalışılması olacaktır. Gelin çiçeği ve damat yaka çiçeğine karar verirken hangi mevsimde hangi çiçeklere ulaşabileceğinizi merak ederseniz “Mevsimine Göre Gelin Çiçeği Seçimi” (https://www.mutlugunmarketi.com/mevsime-gore-gelin-cicegi-secimi) yazımızı okuyabilirsiniz.

Kimler yaka çiçeğini nasıl takmalı?

Yaka çiçeği gelin ve damadın birinci dereceden erkek akrabalarına ve sağdıç olacak en yakın erkek arkadaşlarına takılır 🙂 çoğu çift en yakın erkek arkadaşlarının yanı sıra sadece babalarının ve varsa erkek kardeşlerinin yaka çiçeği takmasını tercih etmektedir.

Open chat