Hiçbir Şey ile İlgilenmeyen Damat

Hayatınızın en özel gününe sayılı günler kala nişanlınız hala elini bir şeye sürmüyor ve size yardımcı olmuyor ise hiçbir şey ile ilgilenmeyen damat sendromuna hazır olmalısınız!

Hiçbir şey ile ilgilenmeyen damat nasıl anlaşılır?

  • Defalarca hatırlatmana rağmen hala tüm randevulara geç geliyorsa
  • Araba kiralanmak gibi sorumlulukların olduğu listesini tamamlamayı her gün erteliyorsa
  • Ne sorarsan sor her şeye “güzel!”, “harika!” gibi cevaplar veriyorsa
  • Oturma düzeni gibi onun da yardımcı olması gereken durumlarda “sen hallet sonra ben de bakarım” gibi cevaplar veriyorsa
hiçbir şey ile ilgilenmeyen damat sendromuna girmeye hazır olun 🙂

Peki, hiçbir şey ile ilgilenmeyen damat ile karşılaştığında ne yapacaksın?

Damadı değiştirmek gibi bir alternatifin yoksa eğer sizlere önerimiz onun da mutlaka dahil olması gereken konuları ikiye bölmek 🙂 Sadece gelinleri ilgilendiren gelinlik, ayakkabı, kuaför seçimi gibi konularda izin ver ilgisiz kalsın ama düğün mekanı, oturma düzeni, araba kiralama gibi konularda sorumluluk alması gerektiğini tekrar hatırlatmalısın. Bunların sıkıcı sorumluluklar olduğunu bildiğinizi ve daha eğlenceli işler ile uğraşması için balayı organizasyonunu da ona bıraktığınızı söyleyebilirsiniz.

Nişanlınız adına alacağınız her sorumluluk ona evliliğinizde de bazı şeylerin değişmeyeceğini, o yapmadığı takdirde nasılsa sizin halledeceğinizi anlatır. Eğer evliliğinizde de benzer problemler yaşamak istemiyor ve yeni gelin sendromuna yakalanmak istemiyorsanız oturma düzenini asla onun için yapmayın, eğer kendisi düğün için yapılacak hazırlıklara yardımcı olmazsa misafirlerinin oturma düzeni olmadan yerleştirileceğini de bilmeli!

Bir cevap yazın

Open chat