Bembeyaz Dişler İçin 7 Doğal Yöntem

En mutlu gününüzde çekilecek fotoğraflarda gülüşünüzün muhteşem gözükmesini istiyorsanız işte size Bembeyaz Dişler İçin 7 Doğal Yöntem

Karbonat + Adaçayı + Tarçın

Bembeyaz dişler için 7 doğal yöntem listesinin ilk sırasında Karbonat + Adaçayı + Tarçın karışımı yer alıyor. 1’er tatlı kaşığı karbonat, adaçayı ve tarçını karıştırarak ıslak bir diş macunu yardımı ile dişlerinize yayın. 1 hafta boyunca her akşam yatmadan önce tekrarlayacağınız bu doğal yöntem sayesinde inci gibi çekici dişlere sahip olabilirsiniz.

Çilek

Çilek, içerdiği malik asit enzimi sayesinde diş macunlarında da kullanılan beyazlatıcı görevini görerek dişlere beyaz ve temiz bir görünüm sağlar. 2-3 adet çileği ezerek dişlerinizi fırçalayın. Bu uygulama hem dişlerinizi beyazlatacak hem de dişlerdeki kalıntıları temizleyecektir. Bu uygulamayı dişlerinize zarar vermemek için hergün değil dişlerinizi beyaz gözükmesini istediğiniz gün uygulamalısınız. Catherine Zeta Jones’un da uyguladığı bu yöntem sayesinde bembeyaz dişler mümkün 🙂

Tuz

Tuz, antibakteriyel bir temizlik maddesi olduğundan dişlerdeki kalıntıları temizleyerek temiz ve beyaz dişlere kavuşmamızı sağlar. Dişlerim herzaman bembeyaz ve temiz gözüksün diyorsanız diş macununuza tuz ekleyerek fırçalamayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Defne Yaprağı + Portakal Kabuğu

1 dilim portkal kabuğunu rendeleyerek ezilmiş 2 adet defne yaprağı ile karıştırarak macın kıvamına getirin. 5 dakika boyunca dişlerinizi bu doğal macun ile fırçalayın. Bembeyaz Dişler İçin 7 Doğal Yöntem listesinde ki en etkili yöntemdir ancak dişlere zarar verebileceğinden hergün uygulanması tavsiye edilmez.

Havuç

Çiğ şekilde rendelediğiniz havucu ezerek dişlerinizi fırçalayın. Havuç diş beyazlatma için özel bir madde içermez ancak verdiğimiz diğer yöntemler ile beyazlatılan dişlerin beyaz kalması için muhteşem bir koruyucudur. Üstelik hergün uygulamanızda da bir sakınca yoktur 😉

Muz Kabuğu

Vücudumuz için çok önenli besinler içeren muzun kabuğu da kendisi kadar değerlidir. Genellikle çöpe atılan muz kabuğunun iç kısmını kazıyarak macun kıvamına getirin ve 4-5 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Yaklaşık yarım saat sonra normal diş macununuz ile dişlerinizi tekrar fırçalayarak hafta 3 kez bu işlemi uygulayın. Bembeyaz Dişler İçin 7 Doğal Yöntem içinde yer alan muz kabuğunun ünlüler tarafından da tercih edildiğini belirtmeden geçmeyelim.

C Vitamini İçeren Besinler

C vitamini içeren meyve ya da uygun sebzeleri karıştırarak ezin ve dişlerinizi fırçalayın. Birkaç dakika dişlerinizde bekletip durulayacağınız bu formül dişlerinizin beyaz ve parlak gözükmesi için etkili yöntemlerden biridir.

Bir cevap yazın

Open chat