Ön Bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi https://www.mutlugunmarketi.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortam Satış Sözleşmesidir.

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

 1. SATICI BİLGİLERİ
  https://www.mutlugunmarketi.com e-ticaret mağazasıdır. (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.)
  Ünvanı: Onur Dede
  Adresi: Büyükdere Mh. Şaraphane Sk. No:11 Sarıyer/İstanbul
  Telefon: +90 536 250 46 54
  Faks:
  E-posta: info@mutlugunmarketi.com
  Şikayet Hattı: +90 536 250 46 54
 2. ALICI BİLGİLERİ

  Tüm üyeler: E-ticaret mağazası https://www.mutlugunmarketi.com‘a üye olup alışveriş yapan tüm ALICI‘lar. (Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır).

 3. SÖZLEŞME KONUSU

  İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 4. ÜRÜN BİLGİLERİ

  Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler ALICI ya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

 5. GENEL HÜKÜMLER

  5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
  5.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
  5.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
  5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin ALICI’ya sunulan ödeme şekillerinden tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  5.6 – Ürünün tesliminden sonra ALICI ‘ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI’ ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri ALICI ya aittir.
  5.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde ALICI ya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın ALICI’nın hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan
  kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
  5.8 – ALICI ve/veya ALICI’nın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI ya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.
  5.9 – İş bu sözleşme, ALICI tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirdikten sonra) https://www.mutlugunmarketi.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

 6. İADE ŞARTLARI VE SÜRECİ

  6.1 – Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.
  6.2 – İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  6.3 – Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan  ve kişiye özel hazırlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  6.4 – İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren aşağıdaki linkte ulaşabileceğiniz iade formu ile göndermeniz gerekmektedir.
  6.5 – İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ürünü size teslim eden anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
  6.6 – Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili birime yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3-10 gün arasında değişmektedir.
  6.7 – Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Taksitli ödemelerde geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.

 7. TESLİMAT SÜRESİ

  7.1 – İşgünlerinde saat 16.00’ya, Cumartesi günleri saat 12.00’ye kadar girilen siparişler, sipariş onayı verildikten sonra, stok tedariki gerekmediği şartlarda, İstanbul dahilinde 5 işgünü, diğer illerde 7 işgünü içerisinde anlaşmalı kargo şirketimiz tarafından teslimat adresinize ulaştırılacaktır. Saat 16.00’dan sonra girilen siparişler, bir ertesi işgünü işleme alınırlar.
  7.2 – Teslimat sırasında ürünler kargo görevlisinin önünde tarafınızca kontrol edilmeli, eksiksiz ve sağlam olarak teslim alındığına dair imza atılmalıdır. Herhangi bir eksik ve zarar var ise, kargo firmasına tutanak tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Bu koşulda siparişiniz yenilenerek en kısa süre içinde tarafınıza teslim edilecektir. Tutanak tutturulmadığı ve zayiat sonradan bildirildiği takdirde iade ve değiştirme   yapılamayacaktır.
  7.3 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür.

 8. SİPARİŞ İPTALİ

  ALICI ve/veya ALICI’nın almış olduğu ürünün iptalini talep etmesi durumunda aynı gün saat 17.00’ye kadar +90 536 250 46 54 numaralı telefonu arayarak ya da info@mutlugunmarketi.com adresine mail göndererek iptal ettirebilir.

 9. CAYMA HAKKI

  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI’ya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICI’nın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI’ya aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kişiye özel hazırlanmış,  hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

 10. YETKİLİ MAHKEME

  İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.